Pavasario šventėje – nauji patyrimai ir įkvepiantys atradimai

Jūratė Bratikienė

Brėkštantis gegužės 5-osios rytas vertė plačiai šypsotis – pro debesis drąsiai skverbėsi saulės spinduliai, o nuo karščio saugojo gaivus pavasario vėjas. Ar gali būti tinkamesnis oras jau tradicine tapusiai Pavasario šventei?! 

Aktyvaus judėjimo entuziastai mokyklą, apsuptą tylaus miško, pasiekti galėjo sudalyvavę dviračių žygyje. Kieme rinkosi klegantys vaikai, glėbesčiavosi entuziastingai nusiteikę tėvai, mokytojai bei smalsumo kupini šventės svečiai. Negali nesigrožėti čia pat besiganančiais žirgais. Pro šalį pražingsniuoja grakščiu žirgeliu vedina penktokė Agota. Ji gelbsti mokytojui, žirgelių šeimininkui Audriui. „Manau, kad jojimas šiandien bus viena populiariausių pramogų. Ar ant žirgo galės sėsti visi norintys? Taip, neabejoju, bus daug tokių“, – šypteli ir nužvelgia gausiai besirenkančius šventės dalyvius. Tuo metu ant stalų rikiuojasi spalvingi rankdarbiai, žaismingi rankų darbo papuošalai, smalsumą žadina prausimosi meno kampelis, į kurį vilioja užsukti gausus natūralių muilų, gėlių vandenų, lūpų balzamų asortimentas. Nosį iš tolo kutena gardumynų kvapas, akys raibsta nuo sveikuoliškų daržovių pyragų gausos. Norisi paragauti ir itališko porų pyrago, ir su daržovėmis bei grietinėle… Nepaneigsi, kad Džiaugsmo užkandinė kelia pačias geriausias emocijas. Stipriai išalkusių šventės dalyvių laukia dar ir Žaliosios mokyklos paruošti šilti ir sotūs valgiai.

Taip smalsaujant, uostant ir ragaujant galima praleisti ir oficialią šventės pradžią. Bet link pasirodymo vietos banguojanti žmonių jūra sufleruoja – prasideda mokykloje vykstančių aikido užsiėmimų pasirodymas. Vaikai, sutūpę čia pat ant žolės, smalsiai seka profesionaliai judančius, kovos meno paslaptis puikiai perpratusius mokinius. Po aikido pasirodymų – šeštokių ir septintokių duetų hiphopo šokiai. Uždeganti muzika ir savimi pasitikinčios šokėjos verčia ir žiūrovus pritariamai trypčioti. Juk veikti, o ne tik stebėti – visada įdomiau! Bet smalsu dar žvilgtelėti į futbolo aikštelėje kamuolį gainiojančias komandas. Pirmosios jėgas išbando mokinių „Zosės“ ir Mokytojų komandos. Žaidimas veržlus, emocijos liejasi per kraštus. Mokytojų komandai rezultatu 3:0 pavyksta nurungti mokinukus. Antros rungtynės – tarp moksleivių „Gaidžiai“ ir Tėvelių komandų. Vėlgi mokinukai lieka antri. Finale – Mokytojų ir Tėvelių komandos. Tačiau finalo aistras pertraukia ir ne juokais visus išgąsdina vieno žaidėjo trauma – prireikia ir medikų pagalbos. Tačiau žaizdos laikui bėgant užgyja, o atminty lieka patirti įspūdžiai ir neeiliniai nuotykiai.

Šventės dalyviai ir svečiai klega, čiauška, savo jėgas bando įvairiose kitose rungtyse. Nemenka eilutė nusidriekia prie Tiro. Juk baisiai maga pasitikrinti savo taiklumą. Mažasis Lukas, į taikinius pataikydamas kone šimto procentų taiklumu, nušluosto nosis gerokai vyresniems Tiro mylėtojams. Bet tie, kuriems ne taip gerai pasiseka, nuotaikos pataisyti traukia link ūpą keliančios LOTERIJOS. Juk ji ypatinga – visi bilietai laimingi! Kuris nenori išsitraukti kokio gardumyno ar seniai geidžiamo MP3 grotuvo! O savo rankos ir akies taiklumą dar galima išbandyti šaudant iš lanko. Aktyviausieji gali gerai laiką praleisti orientacinėse ir lobiavimo trasose aplink Žaliąją mokyklą. Didžioji dauguma lobiavimo trasų įrengta ketvirtos klasės mokinių.

Mamos, močiutės, tetos, sesės smagiai sau čiauška užsukusios į Darbščiųjų rankų zoną. Joje prekiaujanti Elena entuziastingai kviečia: „Užeik, tik pažiūrėk, kiek čia grožybių! Gal pavasarinį rankų darbo paukštuką norėtum įsigyti?“ Bet mano akys krypsta link augalų įvairovės. Kaštonas, ieva, beržas, liepa, klevas, kambarinės ir lauko gėlės… „O gal lapinių kopūstų? Jie ir gražiai atrodo, ir yra labai gardūs“, – tikina linksmai nusiteikusi prekeivė. Prisižiūrėjus dailių rankdarbių ir pačiai kyla noras užsukti į rankdarbių dirbtuvėles bei patirti tą nuostabių spalvų, siūlų ir kūrybos magiją. Įdomu prikelti naujam gyvenimui segtukus, papuošti lankelį ar geriausiai draugei su meile sukurti dailią plaukų grožybę. Įkvėpimas ateina savaime, juk aplink – žiedai ir bundanti gamta…

Gausus būrelis susispietęs ir aplink blusturgį. Smagu ne tik akis paganyti ir pašniukštinėti – daugelis traukia pinigines ir perka rastus laimikius. Viena iš sendaikčių turgelio iniciatyvos autorių, mokytoja Daiva, pasidžiaugia, kad ir šiais metais turgelis turi didžiulį pasisekimą: „Net nespėjome išsipakuoti visų daiktų, kaip daugelis jų jau buvo išpirkta. Praėjusiais metais buvome vieni iš daugiausiai uždirbusiųjų. Mokyklos statyboms surinkti pinigėliai labai pravertė.“ Ji pasakoja, kad mergaitės labiausiai čia žavisi papuošalais, tiesiog graibsto spalvingas gumeles, apyrankes, pakabučius, tėvai – namų apyvokos daiktus, knygas.

Muzikos mylėtojai ir šiaip smalsūs žmonės neatsispiria pagundai užsukti pamuzikuoti įvairiais instrumentais į muzikos kampelį. O mažuosius šventės dalyvius ypač džiugina Žaliojo Valdorfo darželio spektakliukas „Asiliukas“. Kol jie smalsiai su sesėmis, broliais ir draugais jį žiūri, mamos gali spėti užsukti į tarp lapuočių įsikūrusį ypač paslaptingą kampelį „Pažink save“. Remiantis Vedų numerologija ir astrologija čia galima sužinoti įdomių dalykų apie save…

O kilus troškimui netikėtai pradžiuginti draugą, šventinį pavasarinį atvirlaiškį galima parašyti tiesiog čia – Pavasario šventėje. Tereikia išsirinkti labiausiai patinkantį rankų darbo atviruką, iš širdies brūkštelėti linkėjimus ir įmesti į Pavasario Pašto dėžę. Juk pavasarį taip norisi džiuginti…

Laimio Bratiko foto.

One thought on “Pavasario šventėje – nauji patyrimai ir įkvepiantys atradimai

Comments are closed.