Pavasario šventė 2019: dar daugiau spalvų, pramogų ir juoko!

Jūratė Bratikienė

Minėdami Valdorfo Pedagogikos 100 metų jubiliejų, Pavasario šventę Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje atšventėme ypatingai! Kasmetinis ir daugelio laukiamas renginys šiais metais – dar įspūdingesnis, šiltesnis, susirinkusiems dalyviams ir svečiams padovanojęs glėbį gerų emocijų bei neišdildomų įspūdžių.

Nerijaus P. fotografija

Gegužės 11-ąją vykusi šventė ypač pradžiugino aktyvaus gyvenimo būdo mylėtojus – ir mažiems, ir dideliems nestigo įvairių sporto užsiėmimų bei judrių žaidimų. Daugelis jėgas išbandė naujoje, dar Pavasario šventės išvakarėse iškilmingai garsaus krepšininko Giedriaus Gusto bei pulko mokytojų ir mokinių atidarytoje krepšinio aikštelėje. Aistros ne mažiau virė ir futbolo aikštėje. Šios sporto šakos turnyre panoro dalyvauti 4 komandos. Po įnirtingų rungtynių, kurias lydėjo garsios žiūrovų ovacijos, pergalę išplėšė komanda „Pieno žvaigždės“ bei laimėjo įspūdingą čempionų taurę.

Šventės naujiena – daugelio smalsumą sužadinęs žaidimas lėkščiasvydis, kitaip dar vadinamas frisbis. Jį taip pat su malonumu išbandė daugelis šventės dalyvių. Norintys pasitikrinti savo taiklumą skubėjo į tirą, o ištroškę adrenalino galėjo smagiai praskrieti lynu žvelgdami iš paukščio skrydžio. Žaismingą pramogą svečiams ir šventės dalyviams padovanojo MONTIS MAGIA. Žinoma, Pavasario šventę papuošė eiklūs žirgai, spėję tapti daugelio numylėtiniais, be kurių jau ir neįsivaizduojame didesnių mokyklos renginių. Pasibalnojus gražuolį žirgelį apsukti ratą aplink vaizdingų miškų juosiamą mokyklos teritoriją galėjo ir maži, ir dideli. Kas norėjo, šventės metu galėjo užsukti ir į Būrimo saloną, įsiamžinti senojoje fotografijoje, pašniukštinėti po sendaikčių bei rankdarbių turgelius ar išsirinkti ką nors gražaus Sodo augalų kampelyje.

Artūro P. fotografijos

Mažiausiųjų šventės dalyvių laukė spektaklis, vyresnių brolių ir sesių – aitvarų, medžio darbų dirbtuvės, lėlyčių siuvimo bei lipdymo iš molio pamokėlės, o smalsių tėvelių, norinčių iš arčiau susipažinti su Valdorfo pedagogika – pamokos, kurias vedė mokyklos mokytojai.
Daugelio smalsumą žadino mokyklos šeštokų sukurta gyvųjų kristalų paroda. „Iš cukraus ar druskos jie pagaminti?“, – spėliodami šnabždėjosi mažieji parodos svečiai. O tuo metu iš mokyklos kiemo sklido melodingi pianino ir švelnaus vokalo garsai. Koncertas gamtoje – nekasdienis ir labai sielą džiuginantis reginys. Savo talentus ant pievos demonstravo ir įvaldžiusieji Aikido kovos meną.

Kokia šventė be burnoje tirpstančių gardumynų. Valdorfo bendruomenės nariai siūlė pasistiprinti sočiais pietumis, paragauti gardžiųjų pyragų, pyragėlių, vegetariškų tortų ir sausainių, atsigaivinti žaliaisiais kokteiliais bei kvapnia laimės arbata. Žmonės šypsojosi – laimės pasisemti jie būtinai sugrįš ir kitąmet.

Šventės fotografijos čia >>>

Sauliaus B. fotografija