Molinės raketinės krosnies statymo seminaras

Rugpjūčio 12-14 d. Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje bus organizuojamas molinės raketinės krosnies statybos seminaras. 

Seminaro metu statysime raketinę krosnį bei šilumą absorbuojantį molinį suolą – lovą.

Raketinė krosnis pasižymi aukšta degimo temperatūra, virš 1000C. Dėl to, tokioje krosnyje vyksta labai efektyvus degimo procesas dūmuose beveik nelieka suodžių, reikia mažiau malkų tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti. Įkaitęs oras, atsimušęs į metalinį krosnies viršų, atvėsta ir degimo sukuriamos traukos yra stumiamas per ventiliacinius vamzdžius įmontuotus į molinę lovą. Molis yra tokia medžiaga, kuri labai gerai surenka ir kaupią šilumą, taigi, praėjęs per tokią lovą, oras visiškai atvėsta ir į kaminą patenka tik 40 – 30C temperatūros. Vietoje lovos taip pat galima daryti šildomą sieną arba molines šildomas grindis.

Seminaro metu išmoksime suprasti efektyvų degimą stebėdami ugnį. Prieš statydami stacionarią krosnį, pastatysime degimo kameros modelį, kur pamatysime kaip vyksta degimas raketinėje krosnyje. Taip pat išmoksime paruošti molio ir šiaudų mišinį bei juo formuoti šildomą suolą – lovą. Taip pat gausime teorinių žinių apie kritinius degimo kameros, vamzdžių bei visos sistemos matmenis.

Seminarą ves Jaanus Viese iš Estijos, jis turi sukaupęs didelę darbo patirtį statydamas molinius namus bei krosnis. Daugiau informacijos apie jį galite rasti jo svetainėje:

http://juured.ee/main.php?lang=en&pg=pages&id=140

Daugiau apie raketines krosnis anglų kalba:

http://www.richsoil.com/rocket-stove-mass-heater.jsp

Daugiau apie raketines krosnis rusų kalba:

http://cotlix.com/kak-sdelat-raketnuyu-pech

Seminaro kaina 170 EUR, vegetarinis maitinimas įskaičiuotas.

Būtina išankstinė rezervacija. Prašome rezervuoti vietą iki 2016 m. birželio 15 d. Rezervuojantis prašome sumokėti 30EUR avansą.

Gyvenimas palapinėse. Tualetas ir vanduo yra vietoje, netoliese teka Neris, kur galima išsimaudyti.

Organizatoriaus kontaktai: Vytautas Dastikas tel. 8 618 05342, el. paštas vdastikas@gmail.com

PASIDALINKIME ŠIA INFO SU TAIS, KAM GALI BŪTI ĮDOMU.

raketine 1
Foto – Jaanus Viese
raketine 3
Foto – Jaanus Viese
raketine 4
Foto – Jaanus Viese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *