kriterijai

Pirmokų priėmimo kriterijai ir jų eiliškumas:

• prašymas priimti pateiktas priėmimo metų sausio mėnesio bet kurią dieną
    (tai atsakomybė bendruomenei; prašymą pateikus vėliau, vertinama ir konkreti data);
  • prašoma priimti Žaliosios mokyklos mokinio sesę, brolį, Valdorfo įstaigų darbuotojų vaiką
    (atsakomybė priimtiesiems);
  • motyvacija, įsipareigojimas dalyvauti mokyklos veikloje, įsipareigojimas priimti mokyklai kylančius iššūkius, finansinė atsakomybė
    (atsakomybė bendruomenei);
  • Valdorfo darželio vaikas
    (pedagoginis tęstinumas);
  • šeimos gyvenamoji vieta arti mokyklos
    (solidarumas su aplinkiniais gyventojais).

Pastabos

• Priimant į mokyklą vertinama vaikų branda, o ne jų gebėjimai, pripažįstant, kad kiekvienas yra vertingas toks, koks yra.
  • Atsižvelgiama į tai, kiek klasėje gali mokytis specialiųjų poreikių turinčių vaikų.
  • Kriterijuose nenumatytas situacijas svarsto mokytojų kolegija ir, jei prireikia, koordinavimo grupė.
  • Kriterijai negarantuoja pirmumo savaime. Pavyzdys – broliai ir sesės gali būti nepriimti, atsižvelgiant į vaiko būseną, bendradarbiavimo su šeima patirtį.