Žaliasis darželis

Žaliasis Valdorfo darželis duris atvėrė 2015 metų rugsėjį. Esame atvira, auganti bendruomeninė organizacija, kartu valdoma tėvų ir pedagogų. Darželio tikslas – kurti atvirą, saugią, harmoningą erdvę gamtoje, kur laisvei bei atsakomybei augti ir skleistis galėtų ir vaikai, ir suaugę.

Čia suaugę žmonės susitinka tam, kad vaikai galėtų išgyventi tikrą vaikystę, patirti laisvę ir saugias ribas. Čia galima jausti visaip, galima norėti ir nenorėti, žaisti, kurti ir atrasti. Čia gyvename neskubėdami, įsiklausydami į save ir į aplinkinius. Jauki, vaikų poreikius atitinkanti aplinka, paprastas, naminis maistas, buvimas gamtoje – tuo džiaugiamės labiausiai.

Vaikus ugdome remiantis ikimokyklinės valdorfo pedagogikos principais. Kuriame tokį darželį, kur vaikas ateitų tarsi į kitus namus ar šeimą, kur būtų laukiamas ir priimamas toks, koks yra. Vaikai čia auga girdimi ir suprasti, nevertinami, jais rūpinamasi gerbiant jų poreikius ir jausmus. Juos supantys suaugusieji siekia išlikti kuo tikresni ir sąmoningesni, įžvelgti tikrąsias vaiko elgesio priežastis ir padėti jam konkrečioje situacijoje.

Darželis įsikūręs šalia Žaliosios Valdorfo mokyklos, tarp miškų ir pievų. Vaikai žaidžia lauke bet kokiu oru: gali braidyti po balas, voliotis po sniegą ar basi bėgioti po žolę. Žaliojo darželio šeimos nariams – tiek mažiems, tiek dideliems, – tai galimybė išbūti su įvairiais pojūčiais, pajusti gamtos ritmą ir skirtingas jos nuotaikas.

2021 metais prasidėjo ilgai svajoto darželio namo statybos prie Žaliosios Valdorfo mokyklos, o jau 2022 metų rudenį naująjame name įsikūrė abi darželio grupės.

Taip pat tėvus kviečiame pasirinkti galimybę leisti vaikus į darželį trumpai dienai iki pietų miego (14 val.) ir mokėti mažesnį mokestį.

Darželis veikia nuo rugsėjo pradžios iki birželio 23 d. Turime rudens, pavasario ir žiemos atostogas. Darbo laikas 7.30 – 18 val.
Darželio mokestis pilnai dienai 430 Eur, trumpai dienai – 380 Eur. Maitinimas į kainą įskaičiuotas. Vilniuje registruotai šeimai yra galimybė pasinaudoti Vilniaus miesto savivaldybės kompensacija mokesčiui (100 Eur). Stojamasis mokestis – 330 Eur.

Facebook puslapis: fb.com/zaliasisdarzelis

Viešoji įstaiga Žaliasis Valdorfo darželis
Malūno g. 39, Skirgiškės, Vilniaus raj.
Tel. +370 686 51766
El.paštas zaliasisdarzelis@gmail.com