Laukiniai

Būrelis įvyks susirinkus grupei ir susiderinus su mokytojais.

Manome, kad lauko vaikams niekada nebus per daug – juo labiau, kad Žaliąją mokyklą supa nuostabios pievos ir miškai, tinkami ne tik žaidimams gryname ore, bet ir tolimesniems žygiams, nuotykiams ir atradimams.

Veikla gamtoje ugdo pasitikėjimą ir ištvermę, lavina bendradarbiavimo įgūdžius ir vaizduotę. Tai vaikams leidžia patirti sveiką rizikos “dozę”, kuri būtina, kad jie augtų fiziškai ir dvasiškai stiprūs. Na, ir, žinoma, tai jiems leidžia tiesiog kur nors keliauti ir ką nors atrasti – o juk tai ir yra visų nuotykių esmė.

Užsiėmimą veda Žaliosios mokyklos mokytojai Egidijus Kabošis ir Kazimiera Astratovienė. Esame dviese, todėl esant progai galėsime veinu metu pritaikyti veiklas dviem skirtingom amžiaus grupėm  – jaunesniems ir vyresniems.

Žvalgysime įdomias ir senai lankytas vietas Žalesos slėnyje, patikrinsim ar šlaitai vis dar tokie statūs, ar srovė vis dar tokia stipri, kur dar gyvena bebrai, o kur kokia užtvanka nuplauta, ar dar rasime lapių urvų, patikrinsime žinomus ir naujus gyvūnų takelius, senai ir naujai išvirtusius medžius, slaptavietes, perėjas ir būstines, mokysimes orientuotis miške, būti žygio vedliu grupei draugų. Įsirengsim pastovią būstinę miške, kur būtų gera būti. Bus ne vien iššūkių, bet ir jaukių pasisėdėjimų miške ar prie laužo – ketiname rišti, drožti, lipdyti, kitaip gaminti, kurti iš to, ką randame miške ir ką atsinešime. Visi susipažinsime su saugia ugnimi miške. Bus vaikų, kurie išmoks savarankiškai užkurti laužą, prižiūrėti jį. Stebėsime besikeičiatį mišką iš labai arti. Užtikriname, kad organizuotos veiklos ir laisvo žaidimo, kai galime patirti save ir gamtą balansas bus išlaikytas. Jei vienu sakiniu – mes eisime į mišką ir žaisime.

Renkamės trečiadieniais. Numatome, kad Laukiniai išeitų į žygį 14:45-15:00 ir išbūtų miške iki pat autobuso / popiečio grupės pabaigos, ty 17:20. Žygio pradžia – prie Miško klasės, žygio pabaiga – Skirgiškėse, autobusų stotelėje. Maitinimas:  vaikams įdėkite lauknešėlį pavakariams miške. Kartkartėm mes vaišinsime vaikus tuo, ką galima pasigaminti laužo ugnyje. Būrelio metu galios mokykloje taikomi išmaniųjų įrenginių apribojimai.

Būrelio kaina: Nuolat lankantiems 25 Eu / mėnesis. Nepastoviai lankantiems vieno karto kaina 7 Eu.

Registruokitės gauti informaciją apie būrelio veiklą čia: https://goo.gl/forms/gC4tnU1mXNeZy8WA3

Turite klausimų? Rašykite: laukiniams@zaliojimokykla.lt

Egidijus 8 650 20611